Choć wciąż czekamy na drobne prace wykończeniowe w naszym głównym remoncie wanny (tylko drobne rzeczy... jak ściany prysznicowe), pewnego dnia zdałam sobie sprawę, że mam gotowy remont łazienki, którym jeszcze się nie podzieliłam! Skończyliśmy tę przestrzeń zeszłej jesieni, ale do tego czasu wakacje były już na nas, a ja po prostu straciłam poczucie humoru. Więc jestem dziś bardzo podekscytowana, że mogę odkryć tę klasyczną czarno-białą łazienkę!

ŁAZIENKA ATTYCZNA

Po pierwsze, powinienem wyjaśnić unikalną przestrzeń, z którą pracowaliśmy. Kiedy kupiliśmy Little Pax Ranch, wizją nieruchomości było wykończenie przestrzeni strychu, dodając prawie 1000 sf do domu. To jest to, z czym pracowaliśmy.

Z tej przestrzeni stworzyliśmy dużą przestrzeń mieszkalną, kącik piętrowy, pojedynczą sypialnię i łazienkę. Jak widać, cała przestrzeń ma skośny sufit strychu.

Na całym poddaszu staraliśmy się zoptymalizować przestrzeń nad głową poprzez obramowanie stropu nad belkami nośnymi i pozostawienie go po prostu odsłoniętym (i oczywiście pomalowanym na czarno). Nadal chciałem jak najlepiej wykorzystać dolne sufity, uzyskując użyteczne ujęcia kwadratowe nawet poza wysokością spaceru, a wanna na szpony wydawała się być idealnym wykorzystaniem dolnego zakamarka sufitu.

Wybór drzwi prysznicowych, które były na tyle niskie, że wystarczały na skośny sufit, okazał się łatwiejszy, niż się obawiałem, i udało nam się zamówić gotową kabinę prysznicową bez ramki (która jest znacznie tańsza niż wykonanie i zainstalowanie własnego szkła prysznicowego).

CZARNO-BIAŁY PROJEKT WANNY

Od samego początku wyobrażałem sobie tę przestrzeń (właściwie cały dom) jako mieszankę czerni i bieli z drewnem. Dla inspiracji zebrałam to, co postrzegałam jako klasyczne, a zarazem nowoczesne czarno-białe łazienki i starałam się zrównoważyć piękne rzeczy, które znalazłam, z unikalnym kształtem pokoju i ciągle obecnym budżetem.

Jedną z naszych mądrych decyzji budżetowych była biała płytka. Dzięki temu wiedziałam, że chcę czarno-białą przestrzeń, a zarówno biała płytka metra, jak i biała płytka groszowa są pięknie klasyczne. Biała płytka do metra na ściany i backsplash jest zawsze dobrym wyborem, i znaleźliśmy te białe płytki za 1,99/$. Połączyłam je z jasnoszarą, lekko ciepłą fugą.

CZARNĄ PAZURÓWKĄ

To musi być moja ulubiona część. Zamówiłem białą wannę pierwotnie (ponieważ cena i rozmiar były idealne), ale zdecydowałem się przestrzeń naprawdę wezwał do czarnej wanny, zwłaszcza po zdecydowaliśmy się na wszystkie białe płytki.

Właściwie sam pomalowałem wannę (tutorial nadchodzi!), i uwielbiam, jak się to okazało.

CHROM I CZERŃ

Wielu projektantów wnętrz używa obecnie w nowoczesnych czarno-białych i czarnych łazienkach matowych armatur (które, nawiasem mówiąc, uwielbiam w nowoczesnych projektach łazienek), ale chciałam, aby miało to bardziej klasyczną, staromodną równowagę, ponieważ stary dom potrzebuje trochę antycznego uroku... a chromowe armatury wydawały się być idealną odpowiedzią. Dodatkowo, chrom jest tak przystępnym cenowo sposobem na wyposażenie swojej łazienki!

Znalazłam jednak podpowiedź we wspaniałej wannie i zmieszałam chrom z czarnymi metalowymi akcentami, a także: proste światło, lustro (jedno z moich ulubionych, nawiasem mówiąc - używałam go także w kilku miejscach dla klientów i wszyscy go uwielbiają!) i proste pociągnięcia do żelaznej szafki.

DREWNIANA ŁAZIENKA PRÓŻNOŚĆ

Wybraliśmy łazienkę z naturalnego drewna z dwóch powodów. Po pierwsze, w tym domku na farmie dobrze jest mieć trochę rustykalnego uroku. Po drugie, była wolna. Mieliśmy dwie szafki i tylko tyle kwarcu pozostało z remontu kuchni, a one okazały się idealnie pasuje do tego nieco dziwnego kształtu przestrzeni.

Szafa w pobliskiej sypialni zjada w pokoju w tylnym rogu w pobliżu wanny, pozostawiając tylko wystarczająco dużo miejsca wewnątrz drzwi na dodatkową szafkę i blat. Biorąc pod uwagę liczbę ludzi czasami dzielących tę łazienkę (ponieważ tam jest sypialnia i piętrowy pokój na górze w tym domu teraz), myśleliśmy ekstra licznik przestrzeń dla dop kitów i toiletries byłby naprawdę przydatny.

A ja uwielbiam, jak drewno ogrzewa czarno-białą łazienkę.

ZABYTKOWY DYWANIK ŁAZIENKOWY

A ja skończyłem to - niespodzianka, niespodzianka - z zabytkowym dywanem. Zamówiłem go w moim ulubionym sklepie z dywanami na eBayu. Uwielbiam, jak wyskakuje na białej ścianie i płytce podłogowej, a jest tak gruby i miękki pod stopami...

W końcu, nie mogłem być bardziej zadowolony z tego, jak ta przestrzeń się okazała. Czuje się klasycznie, nowocześnie, antycznie, vintage, rustykalnie, a jednocześnie prosto... i jest to całkiem wysokie zamówienie na każdą przestrzeń.