Szukasz pomysłów na frontowy ganek? Odwiedź klasyczny a zarazem nowoczesny ganek z wachlarzami, fotelami bujanymi i niedrogimi pomysłami na dekorację.

Wbrew temu, co ludzie mogą powiedzieć, uważam, że centralny Teksas ma cztery pory roku: chrupiąca + chłodna, ciepła, gorąca i płonąca + parna (czy to tylko ja, czy to zabrzmiało ryzykownie?). Jednak mimo tych "pór roku", kochamy nasze przestrzenie zewnętrzne. A nasz przedni ganek na ranczu nie jest wyjątkiem.

Dzieliłam fazę pierwszą nowoczesnej przebudowy frontowego ganku w gospodarstwie zeszłego lata i nie mogłam się dziś bardziej ekscytować, by podzielić się częścią drugą. W rzeczywistości dołączam do ponad 20 innych blogerów, którzy dzielą się swoją letnią przestrzenią na świeżym powietrzu, więc upewnij się, że niektóre z nich znajdziesz na końcu mojego wpisu! Jeśli odwiedzasz Taryn Whitaker Designs, witaj. Znam Taryn od kilku lat i kocham jej kreatywność oraz rustykalny, nowoczesny styl.

FRONTOWY GANEK FARMY

Na wypadek, gdybyś był tu nowy, oto historia. Kilka lat temu kupiliśmy małą teksańską posiadłość wiejską na wzgórzu, aby być miejscem na weekend dla naszej rodziny i przyjaciół... ale potrzebowaliśmy dużo miłości.

Z uczuciem nazwaliśmy to miejsce "Little Pax Ranch". Dom znajduje się na sześciu akrach (tak, tak, "ranczo" to dość chwalebne określenie, ale postanowiliśmy je przyjąć). Wszystko, co można zobaczyć z gigantycznego ganku, to słodka górska przestrzeń wiejska.

Chyba, że policzycie lisy i jelenie, które regularnie nas tam odwiedzają. Dajcie znać wszystkim ciepłym, rozmytym uczuciom!

Ale ja dygresję... owijanie przedniego ganku było dla nas wielką zaletą i jestem zachwycona, że w końcu skończyliśmy nasze plany (przynajmniej na razie)!

ETAP 1: PROJEKT PRZEDNIEGO GANKU

PORCH LAYOUT

To jest looooonnnnng owinięty ganek. Boczna część jest w zasadzie przejazdem z podjazdu, więc nie potrzebowaliśmy tam żadnych miejsc siedzących, ale część ganku, która wychodzi na przednie podwórko, musiała być dobrze wykorzystana.

Ponieważ ganek jest bardzo długi, chciałem ustawić trzy oddzielne miejsca siedzące, a następnie wykorzystałem kilka małych pomysłów na ganek z przodu, aby jak najlepiej wykorzystać każdy z nich.

Wskazówka: projektując duże przestrzenie zewnętrzne, należy wziąć pod uwagę wiele celów i podzielić przestrzeń na mniejsze, bardziej intymne miejsca do rozmowy lub siedzenia.

Stworzyliśmy więc mały obszar do siedzenia na lewo od drzwi wejściowych z fotelami bujanymi i stolikami bocznymi, które znalazłem na wolnej przestrzeni.

Założyliśmy drugą część mebli tarasowych na środku ganku i trzecią na końcu.

PRZEDNIE MEBLE GANKU

Wybór odpowiednich mebli zewnętrznych jest trudny. Mimo, że nie musimy się zbytnio martwić o atrakcyjność krawężnika (ponieważ nasz dom jest w 100% ukryty przed każdą drogą), to jednak zadaszony ganek sprawia pierwsze wrażenie domu.

Dla tego małego domku na ranczu, chciałam mieć coś, co będzie klasyczne i urocze, ale nie za bardzo "wiejskie". Zacząłem szukać nowoczesnych pomysłów na ganek, który mógłbym wkomponować w naszą bardziej rustykalną przestrzeń... A proste, czarne, bujane fotele wydawały się być idealnym połączeniem tych wszystkich rzeczy.

Dodaliśmy też stary stół bistro, który mieliśmy już w tych uroczych, nowoczesnych krzesłach do jadalni na świeżym powietrzu.