WYBÓR URZĄDZEŃ KUCHENNYCH DO OTWARTEJ KUCHNI KONCEPCYJNEJ

Podzieliłem się kilka miesięcy temu, które urządzenia wybraliśmy na przestrzeń i nasz proces robienia tego. Dzisiaj chciałbym skupić się na estetyce tego wszystkiego. Krótko mówiąc, myślę, że można to sprowadzić do dwóch głównych czynników:

  1. Weźmy pod uwagę linie wzroku.
  2. Nadanie priorytetu czystej przeciwległej przestrzeni.

BIAŁE URZĄDZENIA KUCHENNE

Ponieważ pełna kuchnia jest widoczna nie tylko z głównej przestrzeni mieszkalnej i jadalnej w tym domu, ale jest praktycznie centralnym punktem, chciałem urządzeń, które wtapiają się i utrzymują otwarte linie wzroku, jak to tylko możliwe.

Dramatyczne, nierdzewne urządzenia mogą być piękne w niektórych ustawieniach, ale jako punkt spotkań w tym małym domu ranczo, ta kuchnia wydawała się potrzebować czegoś bardziej niedopowiedzianego. Zamiast stali nierdzewnej, poszedłem na białą lodówkę KitchenAid.

Białe panele lodówek pięknie wkomponowują się w nasze białe szafki, podczas gdy solidne, nierdzewne uchwyty nadal nadają subtelny dotyk smakowitej, industrialnej atmosfery.

PANELOWA PRZEDNIA ZMYWARKA DO NACZYŃ

Doskonale sprawdziła się również przednia zmywarka panelowa, dzięki czemu urządzenie po prostu wtapia się w pozostałą część szafki.

Ładna zmywarka do naczyń sprawia, że zmywanie naczyń jest *najbardziej* przyjemne.

OKAP KUCHENNY WYSPOWY

Nawet kaptur z serii - choć odważny w kolorze czarnym - ze względu na swój klasyczny wygląd został wybrany w miejsce kaptura nierdzewnego.

I szczerze mówiąc, bardzo się z tą decyzją zmagałem... Umieszczenie okapu na wyspie było kluczem do naszej otwartej koncepcji, ponieważ musieliśmy usunąć dwie z oryginalnych ścianek kuchennych. A biorąc pod uwagę otwartą konstrukcję, okap kuchenny o dużej mocy był ważny dla uniknięcia zapachów gotowania w całym domu. Początkowo myślałem, że chcę, aby biały okap pasował do szafki, ale kiedy zobaczyłem piękny, czarny okap, postanowiłem go wypróbować. I okazało się, że tak. O wiele. Lepiej. niż sobie nawet wyobrażałem.

Uwielbiam jak zwraca uwagę na czarne okna (które są oryginalne dla przestrzeni).

SZUFLADA KUCHENKI MIKROFALOWEJ I ZASIĘG WYSPY

Nierdzewne urządzenia, które zarezerwowałem dla bardziej ukrytej strony wyspy.

Chociaż otwarta na inne przestrzenie i przez to czuć się dość dużą, to funkcjonalna przestrzeń kuchni jest tak naprawdę tylko kształtem kambuza po jednej stronie wyspy. Znajdują się tam wszystkie trzy części "trójkąta kuchennego": lodówka, zlew i asortyment (więcej o różnych układach i wzorach kuchni tutaj). I choć oczywiście jest dużo blatu dzięki dużemu barem na wyspie, przestrzeń lady roboczej jest raczej ograniczona - tylko kilka stóp po obu stronach asortymentu i zlewozmywaka. Tak więc szuflada kuchenna z mikrofalami była idealną opcją zachowania przestrzeni blatu i linii wzroku w tej otwartej kuchni.

Ale linia 30″ w stylu komercyjnym jest naprawdę kawałek de resistance.

To nie tylko ma niesamowitą komercyjną klasy, podwójną moc paliwa, ale łączy szufladę kuchenki mikrofalowej (który jest tylko w stali) z białą lodówką. A ponieważ są one oba KitchenAid, lodówka i uchwyty zakres dopasować pięknie.

Zawsze preferowałam kuchenki gazowe (ale w naszej drugiej kuchni nie było to możliwe), więc z przyjemnością wykorzystam tę kuchenkę.

RUSTYKALNA NOWOCZESNA KUCHNIA RANCZOWA

I to wszystko! Poprzez nadanie priorytetu urządzeniom, które nie są wykonane z materiałów nierdzewnych, a które wtapiają się w szafki i/lub chowają pod blatami, stworzyliśmy nowoczesną, funkcjonalną kuchnię, która jest atrakcyjna w starym świecie. Rustykalna, nowoczesna przestrzeń idealna dla naszego małego domku na ranczu... i nie mogliśmy być bardziej podekscytowani.