Chociaż czerwony, niebieski i zielony marker do wycierania na sucho, który mój dwulatek właśnie dodał do naszej sekcji w naszym pokoju rodzinnym (prawdziwa historia) może sugerować, że niektórzy z mojej rodziny wolą dużo kolorów, zawsze byłam bardziej neutralną dziewczyną w sercu. Jestem więc podekscytowana możliwością podzielenia się z Wami naszym zaktualizowanym formalnym salonem i kilkoma neutralnymi pomysłami na dekoracje!

POKÓJ DZIENNY PRZED I PO

Salon przeszedł kilka zmian od czasu, gdy się wprowadziliśmy... Nigdy nie czułem, że brązowa skórzana sofa jest całkiem odpowiednia do tej przestrzeni, ale poradziliśmy sobie z tym, ponieważ przez ostatnie kilka lat powoli ją odnawialiśmy.

Mimo, że kocham skórzane meble i ich praktyczność, po prostu nigdy nie pogodziłam się z pomysłem, że idealna byłaby tu sofa z neutralnej tkaniny... Więc 4,5 roku po wprowadzeniu się do tego domu (i prawie 20 lat od zakupu tej brązowej, skórzanej sofy - ozdabianie i budżetowanie to proces!), w końcu kupiłam nową kanapę. I na szczęście, biorąc pod uwagę wspomniany wyżej incydent z flamastrem, wybrałem do tego pokoju kanapę z poślizgiem.

Znalazłem ją na wyprzedaży Four Hands (wysokiej klasy firma meblarska tu, w Austin) za kradzież umowy. W rzeczywistości jest to podwójna bryczka, więc jest bardzo głęboka i przytulna.

Dodałem też bardziej neutralny dywanik do przestrzeni. Współpracowałam z firmą Solo Rugs, wybierając jeden z ich ręcznie tkanych wełnianych dywaników. Wysłali mi ten dywan w zamian za tę recenzję, a ohmygosh jestem zakochany!

Jeśli śledzisz od jakiegoś czasu, wiesz, że mam coś do dywaników. W ostatnich latach szczególnie zakochałam się w zabytkowych, ręcznie robionych dywanach, ponieważ ich jakości po prostu nie da się dopasować do dywaników wykonanych maszynowo. A ten piękny dywan był ręcznie tkany tymi samymi technikami. Subtelne wariacje kolorystyczne i luksusowa faktura są idealne do naszego formalnego życia. Zapoznaj się z pięknymi, wysokiej klasy dywanikami Solo Rug, gdy będziesz gotów zainwestować w coś, co będzie trwało przez dziesięciolecia.

Zarówno nowa sofa, jak i nowy dywanik są dość tradycyjnymi elementami, ale moim celem był naprawdę pokój dzienny w stylu przejściowym (równowaga między tradycją a nowoczesnością), więc włożyłam również kilka bardziej nowoczesnych elementów. Zaczynając od (ironicznie) zabytkowego stolika do kawy, który należał do moich dziadków.

Ten mosiężny stolik (a jest to prawdziwy mosiężny z grubym szkłem, więc jest ciężki) przeszedł z salonu mojej babci do rodziców prawie dziesięć lat temu... Ale kilka lat temu zmienili go i przenieśli na swój strych. Uwielbiam robić zakupy na strychu moich rodziców.

Wybrałam też świeże, nowoczesne poduszki do rzucania. Szczególnie cieszą mnie lniane poduszki z City Farmhouse and Co., nowego sklepu z poduszkami mojego przyjaciela Jen z City Farmhouse. Uwielbiam patrzeć, jak jej wizja ożywa, a te lniane poduszki z prostymi, inspirowanymi plażą, ręcznie rysowanymi wzorami są absolutnie piękne. Wybrałam Bayberry w Indigo i Surfside w Sand.

I na koniec, dodałam kilka ciekawostek z kilkoma prostymi, mieszanymi metalami... Czarne latarnie i terrarium z roślinami powietrznymi dopełniają czarny fortepian. Miedziane nogi krzeseł fortepianowych i nieco przestawiona sadzarka Mule Mug Moskiewski dodają trochę metalicznego ciepła. Mosiężne świeczniki na kominku pracują z młotkowanym wazonem na fortepianie, aby podkreślić mosiężne nogi nowego stolika do kawy.

NEUTRALNY SALON OZDABIAJĄCY TIPSY

Jestem głęboko przekonany, że neutralność nie musi być nudna... Oto kilka sugestii, jeśli chcesz zaprojektować neutralny pokój.

WYBRAĆ IDEALNŠ BAZĘ

Mógłbym przynieść do domu 72 opcje neutralnych kolorów ścian, a pan Pax powiedziałby mi, że wszystkie wyglądają tak samo. Ale prawda jest taka, że nawet jeśli wybierasz tylko białą farbę (nie wspominając już o beżu czy jasnoszarym), neutralne kolory farb do salonów są trudne! Zły może sprawić, że twój pokój będzie wyglądał zbyt zimno, zbyt ciepło, zbyt różowo, lub zbyt zielono...

Ściany w tym miejscu są Sherwin Williams Agreeable Gray (co jest jednym z moich ulubionych, ale muszę cię ostrzec, że jest to kolor kameleona w zależności od tego, ile masz naturalnego światła!), podczas gdy wykończenia i formowanie kominka jest extra biały (prosto z półki).

WNOSZĄ DUŻO TEKSTURY

Płótno na kanapie, cegła na kominku, skórzane i płócienne antyczne książki w regale, aksamitne poduszki na fotelach...

Mosiądz młotkowany na pianinie, a nawet futrzasty rzut na stolik do kawy (choć przyznaję, że zwykle mieszka na siedzeniu pianina, bo moje dzieci grają w gry planszowe przy tym stole prawie bez przerwy). Prawie wszystkie różne odcienie neutrali (minus poduszki i książki), ale tak. wiele. różnych. tekstur. Wnosi zainteresowanie w przestrzeń z neutralną paletą kolorów.

UŻYWAĆ SUBTELNYCH WZORÓW.

Totalnie monochromatyczne przestrzenie nie są tak naprawdę moją rzeczą, ale to nie znaczy, że pociągają mnie również głośne, odważne przestrzenie. Wolę zaniżone kolory i wzory, a neutralne dywany do salonów z wyciszonymi tradycyjnymi wzorami mogą być idealną bazą dla przejściowego salonu.

WYMIESZAĆ CIEPŁO I CHŁÓD

Przyznaję, że głównie ustalam swoje zasady dekoracji (nie mów nikomu, dobrze?), ale to jest ta, którą kocham... nawet jeśli nikt inny nawet nie wie o jej istnieniu. Zwłaszcza przy dekorowaniu neutralnym, myślę, że ważne jest, aby mieć mieszankę ciepłych i chłodnych tonów, w przeciwnym razie to jest super monotonne.

Na przykład, celowo wybrałam dywan o podobnej lekkości, ale cieplejszych tonach niż kamienno-szara sofa, tak aby płynęły, ale nie pasowały do siebie. Uwielbiam dymnoszare kryształy na naszym srebrnym żyrandolu, ale celowo przyniosłam też trochę miedzi i mosiądzu do pokoju, aby uzyskać jakieś ciepłe tony. Drewniane odcienie lustra na kominku i krzesła fortepianowego rozgrzewają szarości tapicerowanych mebli... I lista idzie dalej. Wszystkie neutralne, ale balansowanie rozgrzewa i chłodzi.

INNE NEUTRALNE POMYSŁY NA POKÓJ DZIENNY

Prawda jest taka, że nie ma prawdziwych zasad dla tego typu rzeczy... jeśli to kochasz, to idź na to!

Jedną z moich ulubionych rzeczy o neutralnych salonach, jest to, że czują się niesamowicie wszechstronne. Dzięki neutralnym ścianom, dywanikom i głównym meblom, możesz nakładać jasne, odważne lub bogate kolory, kiedy tylko chcesz. Możesz urządzać swój salon sezonowo lub kiedy tylko uznasz to za stosowne. Możesz przynieść nowe poszewki na poduszki, dodać kwiaty lub zmienić swoje dzieło sztuki na łatwe mini-miniatury.

Dzięki mocnej, neutralnej podstawie, zmiana wyglądu jest nie tylko bardziej przystępna cenowo, ale możliwości są praktycznie nieograniczone...