Jeśli jest jeden sposób na podsumowanie trendów w nowoczesnym designie pojawiających się w 2020 roku, to znaczy, że wszystko idzie dobrze. Wiele tradycyjnych zasad projektowania, które od lat obserwujemy, wychodzi w tym roku przez okno, zastępując je celebrowaniem tego, co wyjątkowe.

Podpisy wyglądają od 2019 roku, jak jasne kuchnie, ściany z akcentami i jasne kolory nie są nie w stylu, więc nie martw się, jeśli właśnie odnowiony w ubiegłym roku! Wyglądy te są jednak budowane w oparciu o nowe trendy, które pojawią się w tym roku.

Zrównoważone materiały

Widzieliśmy, że pojawiło się to w zeszłym roku, ale w tym roku, dekorowanie z myślą o zrównoważonym rozwoju jest na pierwszym planie. Bez względu na to, czy chodzi o recykling, antyki czy podejmowanie świadomych decyzji zakupowych, zrównoważony rozwój ma duże znaczenie dla roku 2020.

Jeśli lubisz antyki i projekty typu "zrób to sam", to jest to rok dla Ciebie! Jeśli wolisz kupować nowe produkty, bądź świadomy, jakie materiały są używane. Tapicerki, takie jak skóra i wełna, zyskują coraz większą popularność, biorąc pod uwagę ich trwałość w porównaniu ze skórami, poliestrami i akrylami. Korzystaj z nowoczesnych mebli i dekoracji, aby prowadzić przyjazny dla środowiska styl życia. Ma to również modny efekt uboczny, który sprawia, że twoja przestrzeń staje się ziemska i naturalna.

Wzory warstwowe

Wzorzyste meble i tapety to od kilku lat pojawiający się trend, ale w 2020 roku spodziewamy się zobaczyć te wzory odważniej niż kiedykolwiek wcześniej. Zaczynamy dostrzegać, że wzory są układane i używane w miejscach, w których wcześniej nie były. Coraz większą popularnością cieszą się w szczególności blaty i dywany pokryte wzorami.

Kluczem do tego trendu jest zapewnienie, aby w całej przestrzeni znajdował się motyw kolorystyczny. Tak długo, jak pracujesz z jednolitym kolorem lub paletą kolorów, możesz łatwo i odważnie mieszać wzory. Na przykład wzorzysta ściana akcentująca tapetę, wzorzysty fotel i geometryczny dywan mogą wydawać się trochę za duże, ale wielu projektantów wychodzi z pomieszczeniami takimi jak to.

Można również mieszać rodzaj wzoru - regularnie widzimy geometryczne wzory mieszane z kwiatowymi. To idealny rok do odkrycia!

Naturalny Luksus

Zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, projekty na rok 2020 będą zawierały wiele naturalnych materiałów z luksusowym spinem. Marmurowe blaty i blaty w łazienkach i jadalniach powracają. Coraz większą popularnością cieszą się również marmurowe stoły kawowe i stoły końcowe, miejsca, w których nie można przywyknąć do oglądania marmuru. Jadalnia Lamer Dining Table jest jednym z przykładów wykorzystania marmuru w ten naturalnie luksusowy sposób.

Inne materiały, takie jak gips i len, są do wyboru w 2020 roku. Estetyka starego świata jest doskonałym połączeniem luksusu i zrównoważonego rozwoju. Dla tych, którzy szukają przyjaznej dla środowiska atmosfery, ale chcą uniknąć tonów, które są zbyt ziemiste lub zdrewniałe, ten luksusowy komponent może być świetnym sposobem na utrzymanie się w trendzie.

Metale mieszane

Jednym z naszych ulubionych trendów jest mieszanie metali. Zamiast trzymać w kuchni i jadalni cały chrom, całą stal szlachetną lub cały mosiądz, masz swobodę mieszania tych metali w jednej przestrzeni!

Ten trend jest tak ekscytujący, ponieważ oznacza to, że można eksperymentować z takimi rzeczami jak różowe złoto, matowa czerń lub ciemna czerwień (jak mamy kilka stołków barowych!) bez konieczności poświęcania na to całego pomieszczenia. Możesz mieszać różowe złoto i chromowane krzesła w jadalni z matową czarną podstawą stołu, mając jednocześnie elementy dekoracyjne z wszystkich trzech metali.

Maximalizm

Minimalizm jest dominującym trendem od wielu lat, ale w tym roku maksymalizm napędza nowoczesny design. Zamiast upraszczać sprawy, jak dyktuje minimalizm, maksymalizm polega na przyjmowaniu luksusu i wspaniałości. Jest to zgodne z innymi trendami, które zyskują na atrakcyjności w 2020 roku. Mieszanie wzorów i metali, naturalny luksus i projekty typu "zrób to sam" mają swój dom w maksymalistycznym wzornictwie.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przy projektowaniu z maksymalizmem, jest zapewnienie, że Twoja przestrzeń nie skończy się czuć lub wyglądać na zagraconą. Tak długo, jak robisz to gustownie, jesteś w stanie stworzyć coś, co wygląda jak projekt ad hoc, a jednocześnie jest przyjazne i komfortowe.