​Wszyscy słyszeliśmy, że źle jest być zdezorganizowanym, ale czy ty naprawdę wiesz dlaczego? Czy kiedykolwiek obliczyłeś cenę dezorganizacji? Możesz być zaskoczony niektórymi sposobami, w jaki dezorganizacja cię kosztuje. Zbadajmy niektóre z wad bycia zdezorganizowanym.

Obliczyć koszt finansowy

Dezorganizacja to podstępny drenaż na twoim portfelu. Wyciek pieniędzy następuje w małych kroplówkach, ale z czasem staje się powodzią, która cię wymiata. Rachunek za prąd można zapłacić dopiero po tygodniu od terminu płatności - 18% opłata finansowa. Wrzucasz pocztę do nieotwartego stosu na biurko, a termin rejestracji na konferencję mija - 50 dolarów opłaty za zwłokę. Wyciągi bankowe wrzucasz do szuflady, nie patrząc na nie i pomijasz błąd w ostatniej wpłacie - 100$ stracone. Jest to dość proste równanie; im bardziej jesteś zdezorganizowany, tym więcej pieniędzy prawdopodobnie stracisz.

Odzyskaj swoją zmarnowaną przestrzeń

Mówi się, że w jeden dzień jesteśmy bombardowani większą ilością informacji niż średniowieczni chłopi przetworzonych w ciągu roku. Większość z nich przychodzi w formie papierowej! Stosy powoli pogarszają naszą dezorganizację. Bez dobrego systemu trzymania się tego wszystkiego (przeczytaj to jako "wyrzucanie lub recykling 90% i wypełnianie 10%, które ma znaczenie"), nawet cenne dokumenty stają się zdezorganizowanym bałaganem. Stało się to tak przytłaczające, że wiele osób płaci branży "przechowywania dokumentów" tysiące dolarów rocznie za pilnowanie pudełek z dokumentami, których nigdy nie używają - mamy poważną epidemię dezorganizacji!

Dezorganizację można również znaleźć w twoim harmonogramie. Jeśli któryś z poniższych elementów dotyczy ciebie, możesz mieć zdezorganizowany harmonogram:

  • Zawsze się spóźniasz, nieważne jak bardzo starasz się wydostać z domu na czas.
  • Codziennie przekraczasz prędkość jadąc do pracy, ale nie dajesz się złapać.
  • Zwlekanie i przerwy w pracy, które powstrzymują cię przed ukończeniem projektu.
  • Nie możesz skupić się na swoich prawdziwych priorytetach, ponieważ twoja lista rzeczy do zrobienia jest zawsze pełna intensywnej pracy.

Czas zejść z tej dezorganizacyjnej bieżni!

Przestań marnować energię

Jak często stres w twoim życiu był związany z dezorganizacją? Twój nastrój jest pod dużym wpływem tego, jak gładko twój dzień idzie. Ty kiedykolwiek miałeś rzeczy spin poza kontrolą ponieważ ty biegałeś opóźniony, przegapiłeś termin lub spędziłeś 20 minut szukając twój samochodowych kluczyki? Jak się czujesz, kiedy natrafiasz na dokument, na który powinieneś był zareagować kilka miesięcy temu? Winny? Głupi? Wyrzuty sumienia? Niepotrzebnie się biliśmy z powodu dezorganizacji. Ale to przygnębiające widzieć tylko stosy i stosy wokół siebie, jakby twoje życie wymykało się spod kontroli. Psychiczne żniwo jest tak samo wielkie, jak bardziej namacalne koszty dezorganizacji.

Zdecyduj się być zorganizowanym

Kiedy zdasz sobie sprawę, ile dezorganizacja cię kosztuje, masz powód, aby chcieć się zmienić. Zachowaj przed sobą wizję życia bez bałaganu i chaosu dla motywacji w miarę postępów w organizowaniu. Nigdy nie jest za późno, by przestać być zdezorganizowanym!

Więcej na https://ergonomicznebiuro.eu/