Zalety paneli 3D

Panele 3D są jednym ze sposobów dekoracji wnętrza. Nadadzą Twojej przestrzeni nowy, nowoczesny wygląd. Dlaczego warto wybrać panele 3D do dekoracji ścian? Najprostszym rozwiązaniem może być otynkowanie i pomalowanie ściany. Jest to również najtańsza opcja. Jednak każdy człowiek jest indywidualny i chce podkreślić swoją kreatywność i tożsamość w przestrzeni, która go otacza i w której mieszka - w swoim domu.

Panele płytek 3D, które reprezentują ostrość i zwracają uwagę na siebie w przestrzeni. Nie są one powtarzalne, ponieważ ten sam model panelu wygląda zupełnie inaczej w różnych kolorach. Nie należy też zapominać, że oświetlenie dodatkowo podkreśla jego całkowicie indywidualny wygląd.

Montaż tego samego modelu paneli 3D może wydawać się monotonny i nudny. Jest jednak jeszcze jeden ważny element podczas oglądania paneli na żywo - panele są trójwymiarowe i wychodzą ze ściany w głąb przestrzeni. Innym dużym czynnikiem jest oświetlenie, które zmienia ich wygląd. W zależności od odległości i kąta nachylenia elementu oświetleniowego, w niektórych obszarach cienie są głębokie, a w innych nie ma ich wcale. W ten sposób na całej powierzchni ściany łamie się powtarzalność wzorów.

Niektóre z modeli paneli 3D mają charakterystyczny wygląd i wykonane są z minimum dwóch paneli, co dodatkowo zmniejsza efekt powtarzalności. Projektanci korygują projekt w korelacji do oświetlenia w procesie projektowania i modelowania na komputerze w celu zmniejszenia powtarzalności wzoru.

Grubość paneli 3D

Panele 3D wykonane są z wysokiej jakości gipsu, wody, włókien i dodatków. Jak grube są panele 3D? Najcieńszy panel 3D ma grubość 9 mm, a najgrubszy 50 mm. Możliwe jest jednak również wykonanie grubszych paneli na zamówienie.

Waga paneli ściennych 3D zależy od ich konstrukcji. Waha się on od 6 do 9 kg o wymiarach 600×600 mm. Możemy również wykonać znacznie większe panele 3D.