​Większość mieszkań i apartamentów nie ma zbyt wiele dodatkowej przestrzeni. W większości miast kondominia nie będą miały wydzielonej jadalni. Ale to nie oznacza, że musisz jeść kolację na kanapie każdego wieczoru!

Stworzenie przestrzeni jadalnej w mieszkaniu jest połączeniem znalezienia odpowiednich mebli, wykorzystania przestrzeni jak najlepiej i wykorzystania dekoracji na swoją korzyść. Ze względu na gwałtowny wzrost w mieszkaniu mieszkających w ostatniej dekadzie, projektanci mebli stworzyli kilka pięknych mebli do jadalni, idealnych do tych mniejszych przestrzeni. Jeśli znajdziesz odpowiedni stół, ladę, krzesła w jadalni i stołki barowe, wraz z odpowiednim wystrojem, możesz stworzyć idealną przestrzeń jadalną w swoim mieszkaniu!

KOMPAKTOWE KRZESŁA W JADALNI

Wybór krzeseł do jadalni na mieszkanie wymaga odrobiny pracy. Chcesz uniknąć nieporęcznych siedzeń i wybrać kompaktowe krzesła, aby zajmowały jak najmniej miejsca. Krzesła zwijane, które można łatwo schować pod stołem, gdy nie są używane, są świetną opcją do oszczędzania miejsca. Krzesła z możliwością układania w stosy mogą również dobrze sprawdzać się w Twojej przestrzeni, np. Uni 550 lub Nassau 533. Te proste krzesła mogą być ustawiane w stosy wzdłuż ściany i podwójnie jako uchwyt do roślin lub półka na książki, gdy nie są używane.

Zawsze upewnij się, że dokonujesz pomiarów przed zakupem krzeseł do jadalni dla swojego mieszkania. To może być trudne do zmierzenia przestrzeni, a ty możesz przeceniać, ile miejsca masz i kupić zbyt wiele krzeseł lub krzeseł, które są zbyt duże.

WYKORZYSTYWAĆ SZTUKĘ I WYSTRÓJ DO ODDZIELENIA

Jeśli masz tylko jedną dużą przestrzeń życiową w swoim mieszkaniu, może być trudno oddzielić część mieszkalną od jadalni. Najlepszym sposobem, aby to zrobić jest z niektórych konkretnych wyborów projektu i wystroju.

Wykorzystanie różnych dzieł sztuki na ścianie wokół małego stołu jadalnego i krzeseł może pomóc w oddzieleniu go jako własnej przestrzeni. Kolejnym doskonałym przykładem jest umieszczenie dywanu pod stołem. To, co często widzimy, to ludzie wieszający lustro na najbliższej ścianie, ponieważ działa ono podwójnie - jest to inny rodzaj dekoracji, oddzielający go od reszty pomieszczenia i sprawiający, że przestrzeń wydaje się być większa. Pływające półki z kieliszkami do wina lub roślin to także świetny sposób na wyrzeźbienie przestrzeni. Tak długo, jak będziesz miał jakiś wystrój, który odróżni przestrzeń od reszty mieszkania, będziesz czuł, że masz swoją własną, oddzielną jadalnię!

OBEJMUJE ZAKAMARKI, OKNA I NAROŻNIKI

Znajdując nowoczesne meble i dekoracje do swojego mieszkania, trudno jest otrząsnąć się z tradycyjnych zasad projektowania przestrzeni. Starając się nie blokować okien i nie robić czegoś ciasnego, zawsze jesteśmy uczeni, ale już jesteś w małym mieszkaniu - nie masz negatywnego miejsca do poświęcenia!

Jeśli masz szklane drzwi przesuwne lub okna od podłogi do sufitu, nie muszą być one całkowicie przezroczyste. Możesz potraktować je jak narożnik w swojej przestrzeni i postawić wzdłuż nich swój stół i taborety lub krzesła. Przed oknami i w zakamarkach możesz użyć ławek jako miejsca siedzącego, aby zaoszczędzić miejsce. Ławeczki w kształcie litery L mogą zdziałać cuda, a ty możesz zapomnieć o krzesłach razem wziętych.

TABELE EKSPLOATACYJNE

Nawet małe stoły w jadalni mogą być zbyt duże dla Twojej przestrzeni, nawet przy odpowiednim planowaniu i dekoracji. Stoły barowe są zazwyczaj wąskie, smukłe i idealne dla jednego lub dwóch stołków barowych, które można ładnie zagnieździć. Nie potrzebujesz czteroosobowego stołu w małej przestrzeni - wystarczy jedno lub dwa miejsca!

Dzięki zaledwie 22-calowej średnicy podstawy z łatwością mieści się na najmniejszej przestrzeni. Stołki barowe Tiffany są doskonałym uzupełnieniem niskich pleców, dzięki czemu wydają się mniejsze. To, że możesz nie zmieścić się na tradycyjnym stole w jadalni, nie oznacza, że nie dostaniesz dedykowanej przestrzeni do jedzenia!