Kiedy myślisz o profesjonalnym projekcie biura, prawdopodobnie myślisz o mahoniowych biurkach, drewnianych drzwiach i ogromnych, zamkniętych salach konferencyjnych. Może to być tradycyjny profesjonalny projekt biura, ale nowoczesne trendy i zmiany w środowisku pracy i przepływie oznaczają, że profesjonalna przestrzeń nie musi być tradycyjna.

Niektóre z najbardziej profesjonalnych biur na świecie, takie jak Google, AirBNB, Etsy i Facebook, są również liderami nowoczesnego designu. Biorą one tradycyjne elementy biurowe i dostosowują je do potrzeb współczesnych pracowników i klientów, tak aby każdy mógł pracować wydajnie, celowo i stylowo.

Sprawdź nasze wskazówki jak stworzyć profesjonalny projekt biura, jednocześnie zachowując zgodność z XXI wiekiem!

Profesjonalne mieszanie z nowoczesnym wzornictwem
To, że chcesz, aby Twoja powierzchnia biurowa była profesjonalna, nie oznacza, że nie może być również nowoczesna i wyjątkowa. Mając na uwadze kilka rzeczy, można łatwo połączyć profesjonalny i nowoczesny design.

Dodatki

Częścią tego, co sprawia, że firma odnosi sukcesy, jest to, jak dobrze opowiada swoją historię. Najlepsze przestrzenie biurowe są nie tylko funkcjonalne, ale pracują również nad tym, aby uchwycić ducha firmy. Wybierając kilka elementów akcentujących, które wyróżniają się w Twoim projekcie, pokazujesz kreatywność i iskrę Twojej firmy.

Ściana akcentująca z logo firmy to jedna z dróg, którą należy podążać. Do dyspozycji gości mogą być również sale konferencyjne lub miejsca do pracy z jasnymi kolorowymi fotelami biurowymi. Krzesła akcentujące mogą być używane w dowolnym miejscu w biurze, aby zmienić estetykę i przyczynić się do ogólnego projektu.

Wiele urzędów zaczyna również używać puf w miejscach wspólnych. Ponieważ pracują one podwójnie, jako miejsca do siedzenia i stołu, mogą zapewnić Twoim pracownikom duże możliwości pracy w nowym środowisku. Dzięki zastosowaniu jasnych materiałów i w odpowiednich miejscach, mogą one również stanowić akcent w projekcie Twojego biura.

Sztuka

Kiedy ludzie słyszą zwrot "praca zespołowa", przychodzi im na myśl dość nudny obraz. Motywujące plakaty i stare zdjęcia krajobrazowe wiszące na ścianach mogą przemówić do firmy, która jest przestarzała i nieprofesjonalna. Znalezienie jednego lub dwóch dużych, odważnych dzieł sztuki na Twoich ścianach może pokazać Twoją kreatywność, nowoczesność i wyjątkowość każdemu, kto odwiedzi Twoje biuro.

Możesz stworzyć swój własny, niedrogi utwór, znajdując obraz z odpowiednią licencją online, robiąc go dużym i modyfikując go lub dostosowując do projektu swojego biura. To pokazuje, że zależy Ci na przestrzeni biurowej i włożyłeś wysiłek w jej zaprojektowanie. Jak profesjonalnie!

Przestrzeń robocza

Jednym z filarów nowoczesnego wzornictwa biurowego są przestrzenie do pracy zespołowej. Nieco inaczej niż w przypadku sal konferencyjnych, są to przestrzenie otwarte z różnymi pomieszczeniami, w których pracownicy mogą prowadzić burze mózgów, dyskutować i rozwijać relacje. Większość przestrzeni do pracy ma różne biurka i miejsca siedzące, dzięki czemu pracownicy mogą wybrać to, co im najbardziej odpowiada. Wdrożenie przestrzeni do pracy zespołowej w Twoim biurze jest jednym z kluczowych elementów profesjonalnego wyglądu.

Wysokie lady z stołkami barowymi, niskie stoliki i biurka z krzesłami, krzesła salonowe i pufki to tylko niektóre z mebli używanych w miejscach pracy. Zapewnienie miejsc siedzących oddzielonych od tradycyjnych krzeseł biurowych to świetny sposób na rozwijanie kreatywności i tworzenie środowiska pracy dla pracowników w najlepszym wydaniu. Co jest bardziej profesjonalne niż to?

Czystość

Upewnienie się, że masz wystarczająco dużo miejsca do przechowywania (i że go używasz!) czyni cuda, aby Twoje biuro wyglądało bardziej profesjonalnie. Utrzymanie biura w czystości i porządku drastycznie poprawia wygląd biura i motywację pracowników.

Szafki na dokumenty, kredensy, półki i odpowiednie biurka odgrywają rolę w minimalizowaniu bałaganu i utrzymywaniu biura w czystości. Jeśli pracownicy mają przestrzeń do przechowywania rzeczy, jest to o wiele lepsze niż przechowywanie ich w stosach na stołach lub biurkach. Inną powszechną praktyką jest umieszczanie śmieci i pojemników na surowce wtórne w jednym wspólnym miejscu, a nie przy poszczególnych biurkach, ponieważ może to łatwo wyeliminować bałagan i gromadzenie się odpadów.

Czystość i czystość powinny być częścią każdego profesjonalnego projektu biura. Robi to dobre wrażenie na klientach i Państwa pracownikach. Sprawdź niektóre z rozwiązań sohoConcept w zakresie przechowywania!

Oświetlenie

Jasno oświetlone biura są jednymi z najnowocześniejszych i najbardziej produktywnych. Posiadanie wielu źródeł światła naturalnego jest zawsze najlepsze, ale często jest to poza kontrolą. Jeśli Twoja powierzchnia biurowa nie ma dużych okien lub świetlików, wybór nowoczesnego oświetlenia, które zapewnia wystarczającą ilość światła, jest kluczowy.

Możesz użyć nowoczesnych opraw oświetleniowych, aby wnieść swój wkład w projekt i zapewnić odpowiedni rodzaj światła dla Twojej przestrzeni. Pracuj nad zminimalizowaniem olśnień na ekranach komputerów Twoich pracowników i używaj żarówek LED wytwarzających nieprzerwane światło. Możesz używać wielu typów opraw oświetleniowych, aby rzucać światło na całą przestrzeń. Nic nie mówi o tym, że Twoje biuro jest przestarzałe i nieprofesjonalne jak wypalone świetlówki!