Prawdopodobnie najważniejszą aktualizacją jest dodanie tego ponadwymiarowego światła kuli ziemskiej Capiz, które dosłownie od lat znajduje się na tablicach nastroju Sherry i stronach Pinterest. Jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej znanych projektów Sereny i Lily, ale nigdy nie mieliśmy miejsca, w którym miałoby to sens (lub mogło by się zmieścić!). Dopóki nie znaleźliśmy się w posiadaniu tego salonu z hojnymi sklepieniami (mają one około 10' wysokości na szczycie).

Światło w rzeczywistości jest w trzech rozmiarach (średnice 10,5″, 22,5″ i 29″) i jest to największy z tej grupy (idź duży lub idź do domu, prawda?). Trudno jest uchwycić skalę na zdjęciach, ale zrobiliśmy kilka zdjęć, zanim je powiesimy, co może dać lepszy pomysł. Na przykład, to ujęcie Sherry udającej, że daje Miley'owi Cyrusowi i jej piłce do wraku ucieczkę po pieniądze. Najwyraźniej to zrobiła.

Myślę, że zrobiliśmy to zdjęcie z myślą o tym, że światło trafiło nawet na górę. Nasze schody są zdecydowanie po wąskiej stronie (to jest powód łez, kiedy Sherry i ja walczyliśmy o kanapę tutaj na górze) i widać, że światło po prostu baaaaaaaaaardzo rzadko przeciska się na jego boku. Moglibyśmy ją podnieść nad pokładem, gdyby nie pasowała, ale to było znacznie łatwiejsze, więc jesteśmy wdzięczni, że w końcu pasowała.

Kiedy dostaliśmy go na górze, oboje westchnęliśmy z ulgą. Nie tylko dlatego, że pasowało, ale też dlatego, że duże pomieszczenie i wysokie sufity w zasadzie błagały o coś istotnego - a kiedy już to powieszono, oboje patrzyliśmy na to godzinami. To jest jedyne światło napowietrzne w tym pomieszczeniu, więc funkcjonalnie jest bardzo pomocne, a ponieważ jest to jedyny "element wizualny" w tej wyższej płaszczyźnie tego ogromnego 25-calowego pomieszczenia, to tworzy tam też naprawdę ładny punkt ogniskowy.

A teraz, ja, John Petersik, odpowiem na pytanie, które, jak wiemy, każdy by zadał, gdybyśmy nie odnieśli się do tego w słowach i obrazach (cholera, kilka osób może jeszcze nas o to zapytać, nawet z tymi słowami i obrazkami w tym miejscu). Pytanie = czy ktoś wysoki może chodzić pod nim bez uderzenia w głowę? Zdecydowanie. Jestem wysoki na 6 stóp i mam prawie stopę prześwitu nad głową.

Sherry sfilmowała również szybki mały wir wokół naszego rodzinnego pokoju, abyś mogła lepiej się z nim zapoznać w całym kontekście przestrzeni, ponieważ wiemy, że zobaczenie czegoś na wideo jest następną najlepszą rzeczą, jaka może się zdarzyć, gdy będziesz tam sama. Dodatkowo możesz zobaczyć, czy zauważysz inne dodatki do pokoju (wskazówka: większość z nich znajduje się w pobliżu telewizora).

Jeśli oglądałeś wideo (nie ma potrzeby odtwarzania dźwięku, btw - to tylko ciche przejście), jestem pewien, że zauważyłeś aktualizację do strony siedzenia / TV w pokoju. Być może pamiętacie z naszego ostatniego postu, że wszystko, co mieliśmy, to nasza kanapa i podrzucone przed nią torby z fasolą dla dzieci. Nasza kan apa jest ładna i długa (93″ bez dużych ramion), więc cała nasza czwórka może na niej wygodnie usiąść na nocach filmowych, jak w naszym ostatnim domu. Co oznacza, że nie potrzebowaliśmy od razu więcej miejsc siedzących dla innych (dzięki wprowadzeniu się w czasie blokad/pandemii), ale wiedzieliśmy później, że kiedy nasi przyjaciele i rodzina będą mogli przyjść z wizytą, będziemy wdzięczni za więcej miejsc siedzących tutaj. Ponadto, słowo o torbach na kawę w miejscu stolika. Weź to ode mnie, worki fasolowe to straszne stoliki do kawy. Nie można na nich łatwo postawić nogi. 1 gwiazdka. Nie polecam.

Ale teraz sprawdziliśmy przepełnione pudełko z nową tkaną ławką, które znaleźliśmy w HomeGoods za $199 (przepraszam, nie mam związku!) i ewoluowaliśmy od tych bezkształtnych worków fasolowych do tych tapicerowanych otomanów. Zdecydowanie wyglądają one nieco ładniej niż torebki fasolowe i są o wiele lepsze w dziale podnóżków (w rzeczywistości, siedzę z nogami w górze na jednym, jak to piszę!). Ale odk±d nasze dzieci wci±ż używaj± tego obszaru do robienia fortów, rozrzucania kart Pokemon po podłodze i znajdowania dziwnych, wyprofilowanych pozycji, z których mog± ogl±dać telewizję - wci±ż chcieli¶my mieć alternatywę "stolika do kawy", który byłby miękko-obrzeżny i łatwy do przesuwania.

Plus w szczyptę mogą być dodatkowe miejsca siedzące dla dwóch kolejnych osób do grzęznięcia (wielofunkcyjne elementy w mniejszym domu naprawdę są dreszczykiem).

Planujemy również unowocześnić tę ławę, tworząc wyściełaną poduszkę na siedzisko w miejsce kożucha, który na razie podrzuciliśmy (Sherry myśli o grubej piance z wszytą wokół niej tkaniną - może nawet z zamkiem błyskawicznym umożliwiającym zdjęcie pokrowca i wypranie go). A ponieważ poduszka doda kilka centymetrów do siedzenia, prawdopodobnie przyciśniemy też trochę nogi, żeby nie było dziwnie wyżej niż poduszka na kanapie.

Ostatnią rzeczą, jaką powiem o tej części pokoju, jest to, że zamówiliśmy również nowe rozwiązanie dla naszej konsoli multimedialnej. Ten stolik do konsoli z naszej ostatniej jadalni był w porządku (zwłaszcza po dodaniu drewnianej półki na dole, aby te dwa duże kosze pełne wszystkich naszych gier planszowych mogły tam mieszkać), ale mamy plan, aby znacznie zwiększyć nasz magazyn tutaj. Wkrótce staniemy się bogatymi magazynami wzdłuż prawie całej ściany telewizora. Materiały są w porządku i nie możemy zacząć do przyszłego miesiąca, więc staramy się być cierpliwi. Sherry lubi mówić, że mądre przechowywanie to nasz język miłości i myślę, że ma rację. To będzie jak poranek bożonarodzeniowy, kiedy w końcu zainstalujemy nową szafkę wzdłuż tej ściany.

Zanim zawiniemy tę rodzinną aktualizację pokoju, powinniśmy również obrócić się wokół i pokazać nowe wiszące sadzarki w przeciwległym rogu pokoju. Można by pomyśleć, że z tak dużą ilością zieleni za naszymi oknami, że nie potrzebowalibyśmy zbyt wiele w samym pokoju, ale w rzeczywistości jest wręcz przeciwnie. Czujemy się tak, jakby pokój żebrał o rośliny na każdym kroku, aby stworzyć pewien rodzaj wizualnego przepływu między wnętrzem a zewnętrzem. A moja żona nie jest kimś, kto by się skurczył od wyzwania "WIĘCEJ Roślin".

Zawiesiliśmy też trochę sztuki za biurkiem dla dzieci, a także te dwie wiszące sadzarki, które Sherry znalazła w lokalnym centrum ogrodniczym. Myślę, że oznacza to, że odblokowała nowy poziom swojego statusu pani roślinnej teraz, gdy przyjęła wiszące rośliny.

Więc to prawie wszystkie aktualizacje, jakie mamy dla Was do tej pory (na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć inną sztukę, którą powiesiłyśmy za biurkiem dla dzieci po drugiej stronie). Wciąż poprawiamy i dodajemy drobiazgi po drodze i wiemy, że to pomieszczenie będzie przez jakiś czas pracowało - ale zdecydowanie sprawia, że czujemy się całkiem oswojeni i jesteśmy niezmiernie wdzięczni za to, że ta przestrzeń tak ciężko pracuje dla nas w tych dniach.

Sherry i ja wyłączamy komputer stacjonarny przy biurku, który widać powyżej, w zależności od tego, kto potrzebuje go do konkretnego projektu. Druga osoba korzysta z laptopa na stole na pokładzie (najlepsze miejsce do pracy w domu!) lub kopie z powrotem na kanapie, tak jak ja to robię teraz - lub nawet przy stole kuchennym na dole. W międzyczasie ten pokój jest również WIELKIE dla dzieciaków, które uczą się w domu na pełnych obrotach, jak również dla każdego rodzaju rzemiosła i sztuki, którą chcą robić (dzięki dużemu, podwójnemu biurku pełnemu szuflad do przechowywania). Dodatkowo jest to wspaniała sala kinowa, strefa hangautowa, stacja fortu, miejsce do czytania, itp. Jest to największe pomieszczenie w naszym domu (o wiele większe - ma około 25' długości!) i jest to dość ekscytujące uczucie, że wyciskamy z niego tyle funkcji, ile tylko możemy z każdego cala. Nawet z takimi rzeczami jak regał ścienny, który przechowuje wiele książek i rzeczy w pionie, nie zajmując dużo miejsca na podłodze w ogóle.

Z przyjemnością pokażemy Ci również kilka zmian, które wprowadziliśmy za tymi oknami - między innymi to, jak kształtuje się nasz duży górny pokład oraz rozwiązanie zapewniające prywatność, które zbudowaliśmy pomiędzy nami a budowanym obok domem. Trzymajcie się!