Szukasz niskoobsługowych instalacji domowych? Rośliny te są łatwe w pielęgnacji i stanowią wspaniały element dekoracyjny dla każdej przestrzeni!

Gdybyś zapytał mnie dziesięć lat temu, prawdopodobnie powiedziałbym ci, że mam czarny kciuk. A ponieważ miałam więcej dzieci, powiedziałabym ci, że utrzymanie czwórki moich dzieci przy życiu to wszystko, co mogłam zrobić. Ale ponieważ coraz bardziej zakochałem się w aranżacji wnętrz i życiu, które rośliny domowe wnoszą do każdej przestrzeni, zacząłem szukać roślin, które mogą przetrwać nawet mnie i mojej (czasami) zaniedbanej opieki.

A ponieważ każdy pokój jest bardziej szczęśliwy z żywą rośliną, jestem podekscytowany mogąc powiedzieć, że znalazłem całkiem sporo nisko utrzymywanych roślin domowych, które są łatwe do utrzymania przy życiu! Dzisiaj zamierzam podzielić się moimi ulubionymi łatwymi w pielęgnacji roślinami domowymi, które sprawiły, że nawet ja czuję się jakbym miał zielony kciuk!

NISKIE KOSZTY UTRZYMANIA ROŚLIN DOMOWYCH

1. FIGA Z LIŚCI SKRZYPIEC (FICUS LYRATA)

Zacznę od najbardziej kontrowersyjnych, ale jeśli miałeś z nimi kłopoty, nie martw się... Mam dużo więcej propozycji. Drzewa i rośliny figowe o liściach skrzypiec są znane z dużych, płaskich liści i dużego wpływu, jaki mogą wywierać na każdą przestrzeń. Niektórzy ludzie uważają je za trudne do uprawy, ale ja uważam, że są łatwe w pielęgnacji. Moje drzewa zaczęły mieć około 3 stóp wysokości, a teraz jeden z nich szczotkuje nasze 9 stóp sufity!

Pielęgnacja i podlewanie: Podlewam moje małe skrzypce liścia figowca z około 2 filiżankami na tydzień, i podlewam drzewa z około 4 filiżankami na tydzień. Co tak często (bez prawdziwego harmonogramu, ale prawdopodobnie 3-4x/rok) daję im trochę nawozu. Oni przeżyli ruchy, renowacji, a nawet tygodni na raz bez wody. Są one prawdopodobnie moje ulubione indoor roślin!

2. PHILODENDRON

Jest to prawdopodobnie najbardziej klasyczna roślina domowa. Szlakowe liście - dostępne zarówno w wariancie z wariacjami, jak i bez wariacji - są tak pięknym elementem organicznym. Można też rozmnażać nowe, sadząc wycinki!

Pielęgnacja i podlewanie: Cotygodniowe podlewanie - tak, aby gleba nigdy nie była całkowicie sucha ani zawilgocona - jest dla mnie idealne, a oni uwielbiają jasne, pośrednie światło. Na szczęście jednak potrafią tolerować słabe światło i wodę w razie potrzeby; po prostu nie będą rosły tak szybko.

Wskazówka: jeśli obawiasz się, że możesz zapomnieć o wodzie lub będziesz podróżować, spróbuj podlewać butelkę z winem dla odrobiny dodatkowego bezpieczeństwa!

3. POTHOS (EPIPREMNUM AUREUM)

Pothos, zwany też Diabelską Bluszczą, jest jeszcze trudniejszy do zabicia niż filodendron. Jego liście są nieco bardziej woskowate i mają mniej serca niż filodendrony, ale poza tym jest to dość podobna roślina winna.

Pielęgnacja i podlewanie: Pozwólcie wyschnąć ziemi między podlewaniem, a następnie dokładnie podlejcie.

4. ROŚLINA KRZYŻOWA (CHLOROPHYTUM COMOSUM)

Chlorophytum comosum (znany również jako pająk lub roślina lotnicza) przynosi niesamowitą teksturę i tworzy wspaniałą wiszącą roślinę. Nigdy nie staje się bardzo duża, ale każda mała bryła korzeniowa, którą uprawia, może stać się jego własną małą, pajączkową rośliną, co czyni go jedną z najlepszych szybko rosnących roślin domowych.

Pielęgnacja i podlewanie: Ledwo co wysuszyłem się między podlewaniem, a potem mocno podlewałem (aż woda wyjdzie na dno doniczki).

5. JADEIT (CRASSULA OVATA)

Crassula ovata, roślina jadeitowa, jest niewiarygodnie łatwa w utrzymaniu i może przetrwać długi czas bez wody (zapytaj mnie skąd wiem! ). Lubi jasne, ale nie bezpośrednie, lekkie, a jej woskowe, soczyste liście są pięknie geometryczne. Łatwo się też rozmnażać z wycinków!

Istnieje również wiele pokrewnych roślin z rodziny jadeitów, które są niesamowite w pomieszczeniach. Ripple jade (crassula arborescens undulatifolia) i variegated mini jade (portulacaria afra variegata) to dwie z moich ulubionych roślin.

Pielęgnacja i podlewanie: Co tydzień podlewam moje rośliny, ale w razie potrzeby mogą one przetrwać znacznie dłużej bez wody.

6. ROŚLINA LODOWA NA LIŚCIU SERCOWYM (MESEMBRYANTHEMUM CORDIFOLIUM)

Mesembryanthemum cordifolium variegatum (znana również jako roślina lodowa na liściu sercowym lub dziecięca róża słoneczna) jest kolejnym wspaniałym przykładem szybko rosnących roślin domowych. Mają one woskowate, ciągnące się liście i lekko kolczaste, różowe kwiaty. Mogą przetrwać w pełnym słońcu lub w pełnym cieniu, ale jeśli nie mają wystarczającej ilości światła słonecznego, mogą nie zakwitnąć.

Pielęgnacja i podlewanie: Najlepiej jest pozwolić glebie wyschnąć między podlewaniami. Tak jak w przypadku większości moich roślin, podlewam je tylko około raz w tygodniu.

7. WĘŻOWA ROŚLINA (SANSEVIERIA)

Sansevieria, znana również jako wężowa roślina lub (moja osobista ulubiona nazwa) teściowa, jest bardzo wyraźny z jej długich, kolczastych, pionowych liści. Może tolerować bardzo słabe światło, choć więcej światła pomoże jej szybciej rosnąć. Ma także odmiany karłowate, które uważam za szczególnie piękne, co widać po prawej stronie w doniczce powyżej. Obie są równie łatwymi w pielęgnacji roślinami domowymi!

Pielęgnacja i podlewanie: są bardzo tolerancyjne na prawie wszystko... ale ja jestem zadowolony z pośredniego światła i podlewania co 1-2 tygodnie.

8. ALOE ROŚLINY

Aloes, dzięki swoim właściwościom leczniczym, jest najczęstszą rośliną aloesu domowego. Ale wiele innych odmian aloesu zrobić wielki kryty roślin, jak również. Ich soczysty, przypominający kaktus wygląd przynosi natychmiastowy styl do każdej przestrzeni.

Pielęgnacja i podlewanie: Pozwalam wyschnąć między podlewaniami, a potem mocno podlewam (aż woda wyjdzie na dno doniczki).

9. RÓŻNE SUKULENTY

Jeśli podlewanie jest dla Ciebie prawdziwym problemem (dołącz do klubu! ), to warto spróbować różnych małych sukulentów, takich jak kury i pisklęta, rozchodnik i zebra haworthia. Jest tak wiele pięknych, odpornych na suszę małych sukulentów, że możesz spróbować!

NAJLEPSZE WARUNKI OŚWIETLENIOWE DLA ROŚLIN W POMIESZCZENIACH

Jak można się spodziewać, sukces w ogrodnictwie wewnętrznym opiera się na warunkach oświetlenia i podlewania... Z reguły (o ile nie zaznaczono powyżej) rośliny te lubią pośrednie światło słoneczne. Oznacza to, że nie należy ich umieszczać w ciemnym kącie lub na ścieżce silnego popołudniowego słońca.

Zamiast tego, szukaj przestrzeni, które są filtrowane lub pośredniego światła słonecznego przez jak najwięcej godzin. Pokoje z oknami skierowanymi na południe (jeśli mieszkasz na półkuli północnej) są często najlepsze dla pośredniego światła słonecznego.