Żyrandole były nieodłącznym elementem średniowiecznych kościołów, klasztorów i zamków. Dziś kojarzą się z luksusowymi hotelami i salami bankietowymi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby elegancki żyrandol zagościł także w Twoim prywatnym domu, czy mieszkaniu.

Wiele żyrandoli przypomina dzieła sztuki. Kunsztownie wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły odmienią każde wnętrze nadając mu klasy i elegancji. Najczęściej spotykane są w salonach, gdzie podkreślają jego charakter i stanowią piękny element dekoracyjny. Żyrandole to jednak nie tylko dekoracja. Ich główną funkcją jest przede wszystkim oświetlenie wnętrza, dlatego powinny być zawieszone w centralnym miejscu pomieszczenia. W przypadku tego typu oświetlenia bardzo ważna jest wielkość żyrandoli. Muszą być one dostosowane do wielkości pomieszczenia tak, aby go nie przytłoczyć lub wręcz przeciwnie, żeby lampa nie zginęła nam wśród pozostałego wystroju. Żyrandol musi komponować się z pozostałymi elementami, tworząc jedną całość.

Lampon oferuje duży wybór żyrandoli w różnych wielkościach i wzorach. Dzięki temu łatwo wybrać ten, który będzie współgrał z pozostałą aranżacja wnętrza. Produkty dostępne w naszym sklepie zostały stworzone przez renomowanych producentów takich jak Hinkley, Feiss, Quizel, Maxlight, Elstead. Jest to gwarancja najwyższej jakości wykonania. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i zapraszamy po wybór idealnego żyrandola do Państwa wnętrz.