Dzień dobry, kochanie!

Jestem w oficjalnym trybie book-crunch i ukończyłem każdy z 75 projektów książkowych (posłuchaj mnie ryczącego/krzyczącego/bijącego w klatkę piersiową), a także przeszedłem do pisania pozostałej części książki.

Tak, to ja: napisałem 40 tutoriali w ciągu ostatnich kilku dni. Moja słodka teściowa trzyma nasze dzieci przez następne kilka nocy, więc utknęłam w domu pisząc i uderzając się w czoło. Dwanaście godzin wczoraj na komputerze prawie przysłało mnie przez szaloną krawędź, więc kiedy pomyślałam, że moje oczy mogą się skrzyżować, postanowiłam sfotografować te słodkie, małe ozdoby, które zrobiły dzieci i ja...

Lubimy celowo obchodzić Święto Dziękczynienia, ale powiem wam, po prostu uwielbiam świąteczne dekoracje i tradycje tak bardzo, że zazwyczaj wyciągam kilka rzeczy wcześnie. Plus, jeśli chcesz zrobić swoje, potrzebujesz trochę czasu, prawda?

Idę w tym roku z drzewem drewniano-zimowej krainy czarów, a Matt (tak, Matt!) wpadł na pomysł, aby stworzyć kilka prostych ozdób z kawałków drewna.

Zaczęliśmy od drzewa, które wyciął (jestem żoną Brawny'ego), a on wyciął plasterki o grubości około 1-1 1/2 cala.

Jeśli nie masz ochoty na rąbanie własnego drzewa, to zawsze możesz kupić kilka takich kawałków drewna.

Będziesz potrzebował:

  • piła miterowa do wycinania kawałków drewna nożyce do kleju gorący pistolet do kleju wysokotemperaturowego sznurek piekarski brokat szklany (opcjonalnie)

Kupuję mój niemiecki brokat szklany online, ale ten mały słoik kupiłem od mojej słodkiej przyjaciółki, Marian, na targu w kaplicy. Możesz też mieć oko na jej zarybianie w jej sklepie internetowym.

Uwielbiam blask niemieckiego brokatu szklanego i stałam się bardzo przywiązana do mojego własnego rzemiosła brokatu. To i Martha Stewart Fine Glitter są moimi ulubionymi błyskotkami.

Jeśli planujesz napisać na swoich ozdóbkach (zrobiliśmy to z dziećmi i fajnie było pozwolić im być kreatywnymi), zrób to najpierw.

Na niektórych pozwalamy im pomóc (uważajcie, żeby małe paluszki nie zbliżyły się zbytnio do kleju!) tworzyć kształty z gorącym klejem, a następnie opryskuję szklany brokat, gdy jest jeszcze gorący.

Kiedy wszystkie fronty będą suche i kompletne, odwracamy plasterki. Przetnij kawałek sznurka i zawiąż węzeł, aby utworzyć pętlę.

Nałóż odrobinę gorącego kleju na plecy i ostrożnie (ouch!) wciśnij węzeł sznurka do kleju.

To jest to!

Jest na to wiele wariantów. Można malować kształty lub litery złotymi listkami, stemplować wzory na plastrach i używać szablonów. W większości przypadków użyjemy tych małych kosmetyczek, aby zaangażować dzieci i pobudzić ich kreatywność, ale chciałabym mieć tylko kilka z nich w swoich rękach.

Kształty i litery wykonajcie gorącym klejem i rozjaśnijcie je brokatem.

Proszę bardzo, przyjaciele... proste świąteczne ozdoby (jedyny rodzaj, jaki próbuję).