Dzień dobry, kochanie!

Jestem w oficjalnym trybie book-crunch i ukończyłem każdy z 75 projektów książkowych (posłuchaj mnie ryczącego/krzyczącego/bijącego w klatkę piersiową), a także przeszedłem do pisania pozostałej części książki.

Tak, to ja: napisałem 40 tutoriali w ciągu ostatnich kilku dni. Moja słodka teściowa trzyma nasze dzieci przez następne kilka nocy, więc utknęłam w domu pisząc i uderzając się w czoło. Dwanaście godzin wczoraj na komputerze prawie przysłało mnie przez szaloną krawędź, więc kiedy pomyślałam, że moje oczy mogą się skrzyżować, postanowiłam sfotografować te słodkie, małe ozdoby, które zrobiły dzieci i ja...

Lubimy celowo obchodzić Święto Dziękczynienia, ale powiem wam, po prostu uwielbiam świąteczne dekoracje i tradycje tak bardzo, że zazwyczaj wyciągam kilka rzeczy wcześnie. Plus, jeśli chcesz zrobić swoje, potrzebujesz trochę czasu, prawda?

Idę w tym roku z drzewem drewniano-zimowej krainy czarów, a Matt (tak, Matt!) wpadł na pomysł, aby stworzyć kilka prostych ozdób z kawałków drewna.

Zaczęliśmy od drzewa, które wyciął (jestem żoną Brawny'ego), a on wyciął plasterki o grubości około 1-1 1/2 cala.

Jeśli nie masz ochoty na rąbanie własnego drzewa, to zawsze możesz kupić kilka takich kawałków drewna.

Będziesz potrzebował:

  • piła miterowa do wycinania kawałków drewna
  • nożyce do kleju gorący
  • pistolet do kleju wysokotemperaturowego
  • sznurek piekarski brokat szklany (opcjonalnie)

Kupuję mój niemiecki brokat szklany online, ale ten mały słoik kupiłem od mojej słodkiej przyjaciółki, Marian, na targu w kaplicy. Możesz też mieć oko na jej zarybianie w jej sklepie internetowym.

Uwielbiam blask niemieckiego brokatu szklanego i stałam się bardzo przywiązana do mojego własnego rzemiosła brokatu. To i Martha Stewart Fine Glitter są moimi ulubionymi błyskotkami.

Jeśli planujesz napisać na swoich ozdóbkach (zrobiliśmy to z dziećmi i fajnie było pozwolić im być kreatywnymi), zrób to najpierw.

Na niektórych pozwalamy im pomóc (uważajcie, żeby małe paluszki nie zbliżyły się zbytnio do kleju!) tworzyć kształty z gorącym klejem, a następnie opryskuję szklany brokat, gdy jest jeszcze gorący.

Kiedy wszystkie fronty będą suche i kompletne, odwracamy plasterki. Przetnij kawałek sznurka i zawiąż węzeł, aby utworzyć pętlę.

Nałóż odrobinę gorącego kleju na plecy i ostrożnie (ouch!) wciśnij węzeł sznurka do kleju.

To jest to!

Jest na to wiele wariantów. Można malować kształty lub litery złotymi listkami, stemplować wzory na plastrach i używać szablonów. W większości przypadków użyjemy tych małych kosmetyczek, aby zaangażować dzieci i pobudzić ich kreatywność, ale chciałabym mieć tylko kilka z nich w swoich rękach.

Kształty i litery wykonajcie gorącym klejem i rozjaśnijcie je brokatem.

Proszę bardzo, przyjaciele... proste świąteczne ozdoby (jedyny rodzaj, jaki próbuję).

Sprawdź także: Bramy i ogrodzenia - http://tool-constructor.pl/ogrodzenia_whje.k