Nauczyłem się kochać mleczną farbę.

Muszę przyznać, że choć moja słodka przyjaciółka, Marian, wychodziła z własną linią mlecznej farby ponad rok temu, a ja byłam podekscytowana, że spróbuję, mleczna farba nie była moim ulubionym medium do pracy. Nie do końca rozumiałam, jak to działa, a na pewno nie rozumiałam, jak to mieszać.

Moja miłość zaczęła się od kolorów Mariana, za które miałam umrzeć i błagałam, żebyśmy weszli na mebel. Mimo że nie używałam tak często mlecznej farby, przez ostatnie półtora roku bawiłam się nią coraz bardziej.

Mleczna farba jest inna niż inne media. Z emaili, które otrzymuję i z rozmów z klientami wynika, że najważniejszą rzeczą, z którą ludzie zmagają się jest mieszanie farby. Boją się jej (trochę) i denerwują się, czy dobrze ją wymieszali, czy nie. Uważam też, że dobre wymieszanie farby to różnica między kochaniem, a po prostu lubieniem (lub nawet nielubieniem) farby mlecznej. To było dla mnie.

Farba nie powinna być cieknąca ani zachowywać dużych kawałków proszku (trochę jest w porządku), ale w rzeczywistości powinna być kremowa, jeśli dobrze wymieszana.

Jesteś gotowy na wielki sekret?

Niech farba się włączy.

Tak, życie się zmienia. Kiedy w zeszłym roku Marian i ja prowadziliśmy zajęcia z malarstwa w Haven, rozmawialiśmy o tym, jak należy powoli mieszać farbę przez 3-5 minut i zachęcać wszystkich do poświęcenia czasu. Ktoś się zamknął (chciałbym pamiętać, kto?!) i powiedział, "to jest jak ciasto naleśnikowe, prawda?" Um, dokładnie! Ta farba staje się częścią wody, wchłaniając wodę... kilka szybkich kroków tego nie zrobi. Jeśli pieczesz, to rozumiesz tę koncepcję. Nie bez powodu receptura wymaga mieszania przez 5 pełnych minut, zamiast mieszania aż do zmoknięcia.

Ta farba potrzebuje kilku minut, aby wchłonąć wodę i trochę zgęstnieć. Wciąż będzie się czuć cieńsza niż farba lateksowa, ale nie za bardzo. A wielka rzecz w tym, że jeśli lubisz ją grubszą, to dobrze, zrób ją grubszą, a jeśli wolisz cieńszą jak pranie, dodaj więcej wody. Jest to bardzo wyrozumiała farba, więc nie bój się jej wypróbować. Po prostu nie spiesz się z mieszaniem. Jej linia lakierów mlecznych wprowadziła nawet kilka uroczych armatur ręcznych, aby przyspieszyć ten proces, a my właśnie wymieniliśmy je w sklepie internetowym.

Mówię poważnie, kiedy mówię, że zacząłem malować z nim wszystkie rodzaje rzeczy w naszym domu (te mieszane powyżej sznurki farby były do małego stołka w pokoju Avy), i wkrótce się nimi podzielę. Zastanawiam się nad zrobieniem kilku tutoriali, więc jeśli masz jakieś pytania dotyczące farby mlecznej, zostaw je w komentarzach, a ja na pewno odpowiem za ciebie! Może nawet nakręcimy jeden z naszych warsztatów?

Oh, i psst... nasze kwarty farby mlecznej i woski są teraz w sklepie internetowym 20% zniżki, więc jeśli nie próbowałeś, to teraz jest dobry czas!

Pomalujcie to miasto cudownie, przyjaciele.