Higiena osobista

Wraz z pojawieniem się nowych faktów na temat tego, jak zachować bezpieczeństwo podczas pandemii, jedno pozostaje niezmienne: higiena osobista. Wirus nie pozostaje tak samo na miękkich powierzchniach, jak na twardszych, takich jak drewno, metalowe tworzywa sztuczne i laminaty.

Zalecamy mycie rąk przez około 20 sekund, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. To pierwszy z wielu kroków w celu zapewnienia, że Państwa meble są wolne od wirusów!

Utrzymanie Tkanin

Ponieważ ludzie mają swoje różne techniki czyszczenia mebli, istnieją cztery różne metody, o których należy zawsze pamiętać!
Metody te mogą się różnić w zależności od rodzaju tkaniny...

  1. Regularne czyszczenie: Zapewnia to codzienne sprzątanie, które usunie kurz i/lub zanieczyszczenia, które mogłyby uszkodzić tkaniny. Gwarantuje to, że meble będą wyglądały znacznie dłużej.
  2. Odkurzacze do tkanin: Odkurzacz zapewnia głębsze sprzątanie, aby upewnić się, że na meblach nie pozostały żadne zabrudzenia, które z czasem mogłyby je powoli zniszczyć. Czyń to dalej, a Twoje meble będą wyglądały lepiej przez dłuższy czas!
  3. Usuwanie plam: Plamy to jedno, czego należy się obawiać, gdy chodzi o piękne meble. Jakkolwiek, używać właściwych technik usuwać plamy, ja pomaga zapewniać czystego spojrzenie twój tkaniny. Więcej szczegółów już wkrótce!
  4. Głębokie sprzątanie: Wreszcie, w zależności od tkanin, ważne jest, aby zapewnić głębokie czyszczenie w celu usunięcia wszelkich nagromadzeń brudu. Metody mogą obejmować gotowanie tkanin na parze, jeśli można je usunąć, umieszczenie ich w pralce lub użycie innych środków czyszczących.

Jak dezynfekować

Jak wspomniano powyżej, w zależności od tkaniny, niektóre techniki mogą się różnić. Jednakże, dla większości tkanin te metody dezynfekcji mebli są najlepszym rozwiązaniem!

  1. Mydło i woda: W czasie tej pandemii mycie rąk wodą i mydłem ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa, dlaczego więc nie zrobić tego samego z tkaninami? Czyszczenie tkanin mydłem i ciepłą wodą jest najprostszym, a zarazem najbardziej skutecznym sposobem na utrzymanie czystości i dobrego wyglądu mebli. Ta metoda jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów tkanin!
  2. Używanie alkoholu: Używanie 75% alkoholu do czyszczenia tkanin jest doskonałe w walce z wirusami i bakteriami, ale jest również bardzo skuteczne! Metoda ta jest zalecana dla winylowych, poliestrowych, propylenowych i Trevira CS.
  3. Wybielanie: Jest to metoda idealna do usuwania wszelkich niepożądanych plam, jak również do walki z wirusami i bakteriami. Podobnie jak w przypadku alkoholu, wybielanie jest zalecane tylko dla winylu, poliestru, propylenu i Trevira CS.
  4. Parowanie: Jest to metoda, która nie wymaga stosowania żadnych środków chemicznych! Dzięki zastosowaniu wysokiej temperatury i nacisku na tkaniny, usunie wszelkie niepożądane zabrudzenia, a także usunie bakterie! zaleca się stosowanie tej metody w przypadku wełny, poliestru, wełny łykowej i Trevira CS
  5. Antybakteryjny spray/chusteczki: Podobnie jak w przypadku alkoholu, metoda ta jest najlepiej stosowana w przypadku winylu, poliestru, propylenu i Trevira CS. Wykorzystuje ona środki biobójcze do usuwania wszelkich bakterii utrzymujących się na meblach!