Ze względu na globalny wybuch epidemii wirusa Coronavirus, wszyscy są zachęcani do spędzania całego swojego czasu w domu, aby zmniejszyć rozprzestrzenianie się wirusa. COVID-19 sprawił, że ludzie stali się bardziej ostrożni i starają się podejmować środki ostrożności, aby uniknąć zarażenia się wirusem. Nawet jeśli mycie rąk jest jednym z najważniejszych sposobów zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19, ważne jest również, aby walczyć z bakteriami i szkodliwymi patogenami w domu, utrzymując go w czystości.

Ponieważ każdy jest w domu w stanie samoizolacji, osoby powinny odpowiednio czyścić, dezynfekować i dezynfekować powierzchnie domowe, aby zmniejszyć narażenie na niebezpieczne zarazki i utrzymać rodzinę w zdrowiu.

Podczas sprzątania domu zwykle zapomina się o meblach tapicerowanych. Upewnij się, że utrzymujesz swoich bliskich w bezpiecznym miejscu, stosując niektóre z tych środków w swoim codziennym życiu. Oto kilka wskazówek dotyczących odkażania mebli tapicerowanych.

Twoje zdrowie przychodzi pierwsze

Regularnie w ciągu dnia wiele osób zapomina o sprzątaniu niektórych części swoich mebli. Jednak z powodu pandemii ważne jest, aby zwracać szczególną uwagę na swoje otoczenie, aby zapewnić im dobry stan zdrowia. Dlatego też utrzymanie dobrego stanu zdrowia w samoizolacji jest jednym z kroków do zrobienia. W szczególności, bardzo ważne jest sprzątanie mebli, w których spędzamy większość czasu.

Czy to kanapa, na której siedzisz, czy też łóżko, na którym się kładziesz, czystość mebli tapicerowanych gwarantuje, że zarówno Ty, jak i wiele innych osób możecie czuć się pewnie w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się wirusa. Podczas czyszczenia mebli jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać:

  • - Zacznij od umycia rąk wodą z mydłem (około ~ 20s).
  • - Noś rękawice chroniące przed szkodliwymi patogenami
  • - Próżnia często, zwłaszcza na małych obszarach, takich jak szczeliny
  • - Odpylanie mebli
  • - Stosowanie środków dezynfekcyjnych odpowiednich do materiału, z którego wykonane są meble
  • - W razie potrzeby umówić się na spotkanie z profesjonalnymi firmami sprzątającymi

Jak dezynfekować meble tapicerskie

Istnieje wiele sposobów na uporanie się z czyszczeniem różnych mebli tapicerowanych. Może to być odplamiacz, środek do czyszczenia skóry, roztwór do zarysowań, a nawet polerka do drewna. Jednak podczas samodzielnej izolacji nie ma potrzeby stresować się, nad którym produktem należy kupić. Uzyskanie kreatywnych i domowych środków jest równie korzystne dla czyszczenia mebli! Jak wspomniano, odkurzanie małych obszarów, takich jak szczeliny i odkurzanie mebli, jest sposobem na zapewnienie, że meble pozostaną czyste. Nasza strona zawiera najlepsze wskazówki, jak dezynfekować różne typy mebli. Na przykład, sugerujemy czyszczenie włókna szklanego ciepłą wodą i detergentem domowym za pomocą szmatki, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Sanityzacja domu za pomocą domowych środków zaradczych to świetny sposób, aby przejść w stanie samoizolacji. Jednakże, aby pomóc w rozluźnieniu twojego umysłu, zadzwonienie do profesjonalnego sprzątacza mebli i/lub sprzątacza dywanów może zapewnić, że twoje meble są nieskazitelne. Pomaga w zapobieganiu rozprzestrzeniania się zarazków i wirusów.