Jasne kolory mogą być nieco przerażające w pracy. Wybór idealnych kolorów, neutralnych dla ich kontrastu oraz znalezienie idealnych akcesoriów i nowoczesnych mebli może być zniechęcające. Dlatego też wielu z nas osiedla się na neutralnych odcieniach, aby udekorować swoje domy - beżach, brązach, czerni, bieli, szarościach, a może nawet trochę spalonym pomarańczowym lub granatowym.

Wesołe kolory nie muszą być zastraszające ani dziecinne. Dzięki odpowiedniemu planowaniu i rozważeniu, dekorowanie jasnymi kolorami może mieć znaczący wpływ, którego nie znudzisz się - ani nie przestraszysz - w każdej chwili!

Praca z kolorami

Jeśli jest to Twój pierwszy wypad do dekorowania jasnym kolorem, istnieje kilka prostych wskazówek, które należy pamiętać, aby ułatwić ten proces:

  • Po pierwsze, wybierz neutralny, który chcesz sparować z kolorem. Gdy zrobisz to najpierw, będziesz w stanie utrzymać wybrane przez siebie jaskrawości w jednej linii, nie przytłaczając się i nie wymykając się spod kontroli.
  • Zawsze testuj swoje jasne partie przed popełnieniem przestępstwa. Niezależnie od tego, czy jest to tkanina, czy farba, ważne jest, aby zabrać ją do domu i przetestować, aby zobaczyć, jak dokładnie będzie wyglądać.
  • Zrównoważcie ciepłe i chłodne kolory.
  • Magenta i róż są kolorami trudnymi do pracy - zawsze stonuj je neutralnymi.

Mając to na uwadze, nadszedł czas, aby przenieść go na następny poziom!

Jasne akcesoria w przestrzeni neutralnej

Jeśli wolisz neutralną farbę i neutralne meble, możesz połączyć je z kilkoma jasnymi akcesoriami, które dodadzą plusków do Twojej przestrzeni. Szare lub beżowe ściany, wykończenia i meble stanowią solidne tło dla kolorowych zasłon, dywaników, poduszek lub sztuki. Koordynacja kolorów w Twoich akcesoriach tak, aby Twoja przestrzeń miała swój temat. Jeżeli twój dywan ma odcienie niebieskiego i fioletowego, wybiera fioletowe poduszki, niebieską sztukę, lub fioletowy wystrój kawałki wiązać je wszystkie wpólnie. Z neutralnym tłem, te jasne akcesoria mogą łatwo poruszać się i dać życie swojej przestrzeni.

Biały z popem koloru

Zamiast wybierać neutralną paletę, posiadanie całkowicie białego dekoru z małymi podpowiedziami kolorów może mieć duży wpływ i działa dobrze, jeśli szukasz czegoś bardziej wyciszonego. Sypialnia może charakteryzować się białymi ścianami i jasnymi meblami z jasnymi poduszkami akcentującymi, bocznym stołem, lub lekkimi oprawami. Łazienka może mieć jasne oprawy lub ramę lustra. Using all-white backdrop instead of a combination of other neutral shades helps make bright shades and hues pop. Próbuje dodawać różne tekstury bieli utrzymywać pokój od spadać mieszkanie.

Wybierz punkt centralny

Podczas pracy z jasnymi kolorami, często może być mniej przytłaczające, aby wybrać punkt centralny, aby utrzymać pokój od stania się oczu więcej. Jasna, nowoczesna sofa wśród neutralnego pokoju może być świetnym popem koloru. Niektóre dodawane akcesoria w podobnym kolorze mogą pięknie wiązać pokój razem.

Spróbuj fioletowej lub pomarańczowej sofy. Nowoczesna sofa w jasnym kolorze, będąca centralnym punktem Twojego pokoju, stanowi świetną wypowiedź i daje spojrzeniu coś, na czym można się skupić!

Nieoczekiwane plamy

Jeśli chcesz uzyskać kreatywność z wykorzystaniem jasnego koloru w projekcie, spróbuj eksperymentować z umieszczeniem koloru w niektórych nieoczekiwanych miejscach. Kieszonkowe drzwiczki, które wysuwają się, aby odsłonić jaskrawą żółć lub zieleń, całkowicie zmieniają ton neutralnej lub monochromatycznej przestrzeni. Biała półka na książki z jasnoniebieskim podkładem lub malowane półki dodają wesołego szczegółu. Szafki lub magazynki, które po otwarciu odsłaniają jaskrawy róż lub czerwień, są miłą niespodzianką w prostym projekcie. Neutralna kuchnia z jasną tapicerką na nowoczesnych stołkach barowych to kolejny świetny sposób na dodanie tego niespodziewanego pluskania!