Jaką lampę wybrać?

Odpowiednio dobrane oświetlenie potrafi w zaskakujący sposób zmienić całe wnętrze. Ogromny wybór lamp daje nam możliwość stylowej aranżacji naszych mieszkań i domów. Warto jednak pamiętać o kilku istotnych zasadach, które pozwolą nam wybrać odpowiedni model lamp do konkretnych pomieszczeń.

Plafony

Plafony są jednym z rodzajów ozdobnego oświetlenia. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie ich w niewielkich i niskich pomieszczeniach, gdzie niemożliwy jest montaż pokaźnych żyrandoli, czy też rozległych lamp wiszących. Plafony swoją powierzchnią bezpośrednio przylegają do miejsca montażu, np. ściany czy sufitu, dzięki czemu oszczędzają miejsce. Doskonale prezentują się montowane pojedynczo oraz jako instalacje świetlne, tworząc niesamowite efekty podkreślając wyjątkowy wystrój i charakter pomieszczeń.

Lampy wiszące

Lampy wiszące są najczęściej sprzedawanym produktem, używanym w większości pomieszczeń. Zapewniają wyraźne światło, a ponadto mogą być oryginalną ozdobą wnętrza. Najczęściej wieszane są w centralnej części pokoju, przez co często w pierwszej kolejności zwracają uwagę osób, które wchodzą do pomieszczenia. Mogą stać się również głównym elementem aranżacji wnętrza i nadać mu niepowtarzalnego charakteru. W tej roli najlepiej sprawdzają się okazałe żyrandole, ale te sprawdzą się najlepiej w dużych salonach urządzonych w stylu klasycznym.

Lampy stojące

Lampy stojące to jedna z form dodatkowego oświetlenia. Bardzo dobrze sprawdzają się w aranżacjach klasycznych np. w gabinecie przy ulubionym fotelu i ukochanej biblioteczce, służąc w lepszym oświetleniu czytanej książki. Są eleganckie przez co świetnie nadają się także do sypialni, czy salonu. Stylowe modele zapewnią przytulny klimat, który z pewnością docenimy w długie jesienne i zimowe wieczory.

Oświetlenie spełnia bardzo dużą rolę. Wpływa nie tylko na wygląd wnętrz, ale oddziałuje także na nasze samopoczucie. Z tego względu wato poświęcić trochę uwagi i wybrać takie, które będzie w pełni odpowiadało naszym potrzebom.